میکا

طلق نسوز میکا + خرید آنلاین ✔️

طلق نسوز میکا

طلق میکا چیست؟

نوعی کانی است که هیدارت منزیزیم سیلیکات تشکیل شده و طبق جدول سختی موس، نرم ترین ماده معدنی جهان محسوب می شود. به طوری که به راحتی می توان با ناخن روی آن خط کشید. این ماده مقاومت دمایی بسیار بالایی در حدود 1500 درجه سانتی گراد دارد. از طرفی انعطاف پذیر است و سطحی صاف و شکست ناپذیر دارد. گرچه این ماده انعطاف پذیر است، اما خاصیت ارتجاعی ندارد.

شکل واقعی ورق میکا

خصوصیات و ویژگی های مهم

طلق میکا یا میکا شفاف (Transparent Mica) بهترین محافظ ممکن برای استفاده در عینک های تخت شفاف جهت استفاده در زیر آب و اندازه گیری سطح مایعات در دیگ های بخار فشار بالا است.

طلق میکا باعث حفظ قدرت اساسی و افزایش طول عمر عینک هایی است که در دیگ های بخار با فشار و درجه حرارت بالا مورد استفاده قرار می گیرند.

طلق میکا مقاومت بالایی در برابر حرارت دارد و دارای شفافیت , انعطاف پذیری , صافی , شکست ناپدیری است.

شفافیت طلق میکا با نوسانات مکرر در گرما و سرما حتی زمانی که در معرض انواع گازها و بخارها قرار میگیرد تحت تاثیر قرار نمی گیرد و خاصیت خود را از دست نمی دهد.

میکا نسوز شفاف می تواند فشار ۳۵۰ psi و حرارت ۶۰۰ تا ۸۰۰ درجه سانتی گراد را تحمل کند.

این محصول یک محافط بسیار قوی در برابر مایعاتی چون اسید ها ، سدیم ، آب و روغن است و با استفاده از این ویژگی ها احتمال ترک خوردن و آسیب دیدن شیشه ها را بسیار پایین می آورد.

کاربرد

از میکا شفاف یا طلق میکا در صنایعی مانند :

کاغذسازی ، صنایع کائوچو ، صنایع سرامیک ، تولید مواد چرب و روان‌کننده ، تولید کابل برق ، صنایع غذایی ، رنگ و تولید پوشش ، پلاستیک سازی ، لوازم آرایشی و بهداشتی و دارویی استفاده می‌شود

خرید و سفارش

برای خرید این محصول می توانید با فروشگاه صنعت نسوز تماس بگیرید.

طلق نسوز شفاف چیست؟

نام دیگر طلق میکا است. از آنجایی که میکا شفاف است به طلق شفاف نیز معروف است. این ماده نوعی کانی است و مقاومت دمایی بالایی دارد. این ماده به تالک میکا یا mica talc نیز شناخته می شود.

مقاومت تالک میکا چقدر است؟

طلق شفاف میکا از نظر فشار حدود 350 psi و از نظر دمایی حدود 600 تا 800 درجه سانتی گراد را به خوبی تحمل می کند.

مهم ترین ویژگی های میکا چیست؟

مقاومت در برابر حرارت، عدم جذب آب، انعطاف، غیر ارتجاعی، مقاومت در برابر سدیم، اسید و جیوه مهم ترین ویژگی های میکا محسوب می شوند.

 

 

5/5 (2 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *