پلیمر نسوز

ورق و میلگرد پلی اتیلن P.E + خرید و معرفی ✔️

تفلون پلی اتیلن P.E

پلی اتیلن با با چگالی بالای که دارد سبب ایجاد بسیاری از خصوصیات مشترک با دیگر پلیمرهای موچود در بازار شده است. پلی اتیلن می تواند ثبات خود را در برابر خوردگی حفظ کند. همچنین ورق و میلگرد پلی اتیلن نسبت به تنش ترک خوردگی در برابر اشعه ماورای بنفش و برخی از مواد شیمیایی مقاومت از خود نشان دهد. این محصول بسیار راحت ماشین کاری می شود زیرا در هنگام ماشین کاری تراشه ها به اسانی خورد شده و می شکند. از این محصول می توان در قطعات کشویی و ریل دار استفاده کرد زیرا ضریب استحکام در ان اصطکاک در ان پاین بوده و از خود روغن ساطع می کند و دیگر نیازی به روغن کاری نیست.

این پلیمر یکی از استاندارد ترین پلیمرها در زمینه بهداشت محسوب میشود. به طوری که کاربرد فراوانی در تولید وسایل اشپزخانه و صنایع غذایی دارد. البته نباید از تحمل حرارتی و الکتریکی آن غافل شد. این محصول رقیب جدی و اصلی پی وی سی به شمار می اید. همچنیین به دلیل بالا بودن انعطاف پذیری و ماشین کاری راحت  و اسان از ان در تولید مواد اولیه لوله و اتصالات استفاده می شود.

ورق پلی اتیلن چیست؟

ورق پلی اتیلن یک فیلم پلاستیکی ساخته شده از نفت است (شما ممکن است بشنوید که به آن ورق های پلی اتیلن، ورق های پلی اتیلن، ورق های پلاستیکی، فیلم های پلاستیکی و پلی فیلم گفته می شود). این یک محصول فوق العاده همه کاره است که در طیف گسترده ای از صنایع استفاده می شود.

ورق و میلگرد پلی اتیلن P.E

ورق پلی اتیلن در ضخامت های مختلف

ضخامت های مختلفی دارد که بر حسب گیج (اندازه گیری سنتی امپراتوری) یا میکرون (استاندارد متریک اروپایی) اندازه گیری می شود. هر چه گیج یا میکرون بالاتر باشد، ورق ضخیم تر است. ضخامت های مختلف بیشتر برای کاربردهای مختلف مناسب است.

ورق پلی اتیلن سبک بسیار نازک است، حدود 86 میکرون، و اغلب به عنوان پوشش گرد و غبار یا برای محافظت در هنگام رنگ آمیزی یا اسپری استفاده می شود.

ورقه پلی اتیلن متوسط ​​حدود 125 میکرون است و برای محافظت عمومی و پوشاندن وسایل بزرگ مانند مبلمان مفید است. همچنین به عنوان محافظ کف هنگام رنگ آمیزی و تزئین، و برای بسته بندی عمومی هنگام نگهداری یا جابجایی وسایل خوب است. باغبانان اغلب از آن برای کلوش یا گرم کردن زمین استفاده می کنند.

ورق‌های سنگین حدود 250 میکرون است و در مواقعی که به حفاظت قوی‌تری نیاز است، معمولاً در کاربردهای ساختمانی یا صنعتی استفاده می‌شود. برای استفاده به عنوان یک غشای مقاوم در برابر رطوبت، پوشش موقت سقف یا تعمیر پنجره، برای آب بندی اتاق ها یا محافظت از میزها، و برای محافظت در برابر آب و هوا، و همچنین برای بسته بندی های سنگین در هنگام ذخیره سازی یا حمل و نقل ایده آل است.

ویژگی های میلگرد پلی اتیلن

 • مقاوم در برابر ضربه
 • مقاوم در برابر اسید و باز
 • جنس با کیفیت
 • خواص کششی خوب
 • وزن سبک
 • عایق
 • سختی مناسب

مزایای ورق و میلگرد پلی اتیلن P.E

ورق و میلگرد پلی‌اتیلن به عنوان یک ماده پلاستیکی مورد استفاده در صنایع مختلف دارای مزایای متعددی است. برخی از مزایای اصلی ورق و میلگرد پلی‌اتیلن عبارتند از:

 1. مقاومت به خوردگی: پلی‌اتیلن مقاومت خوبی در برابر خوردگی دارد، به خصوص در محیط‌های مرطوب و شیمیایی. این ویژگی آن را به انتخاب مناسبی در برای کاربردهای خارج از محیطها تبدیل کرده است.

 2. مقاومت به شعله‌وری: پلی‌اتیلن معمولاً مقاومت خوبی در برابر شعله‌وری دارد. این ویژگی آن را مناسب برای مصارفی که نیاز به مواد آتش‌نشان دارند، می‌کند.

 3. مقاومت به اثرات جوی: پلی‌اتیلن مقاومت خوبی در برابر تغییرات دما و اثرات نور مستقیم خورشید دارد. این ویژگی آن را به گزینه‌ای مناسب برای بیرون‌آیی و برخی کاربردهای سایر محیط‌ها تبدیل کرده است.

 4. عایق الکتریکی: پلی‌اتیلن به عنوان یک عایق الکتریکی مورد استفاده در اتصالات الکتریکی، عایق‌بندی کابل‌ها و تجهیزات الکتریکی می‌آید.

 5. سبک و مقاوم: پلی‌اتیلن به خوبی تراکم و وزن پایینی دارد که اجازه‌ی حمل و نقل آسان و نصب آسان در برخی از کاربردها را می‌دهد.

 6. قابلیت بازیافت: پلی‌اتیلن قابلیت بازیافت دارد و می‌توان از مواد بازیافتی برای تولید مجدد مصنوعات پلاستیکی استفاده کرد، که به محیط زیست کمک می‌کند.

 7. مقاومت در برابر مواد شیمیایی: بسته به نوع پلی‌اتیلن، می‌تواند مقاومت خوبی در برابر مواد شیمیایی داشته باشد. این ویژگی به آن اجازه می‌دهد که در محیط‌های شیمیایی به کار رود.

 8. استحکام مکانیکی: پلی‌اتیلن دارای استحکام مکانیکی بالاست و می‌تواند فشار و کشش را تحمل کند.

 9. کاربردهای متنوع: پلی‌اتیلن در انواع کاربردهای صنعتی، تولیدی، بسته‌بندی، ساختمانی و حتی در صنایع الکترونیک و پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

4.7/5 (3 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *